WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

SEO’da Yazılım ve Site Hızı

SEO'da Yazılım ve Site Hızı

SEO’nun temel olarak anlamı; bir websitesinin kullanıcıya en yararlı hale getirilmesi bununla beraber Google gibi arama motorlarında sıralamasını iyileştirmektir.

Websitesinin kullanıcıya yararlı hale getirilmesi için yapılması gerekenlerin başında sitenin yazılımının kusursuz olması ve site hızının kullanıcıyı rahatsız etmeyecek düzeyde olması gerekir. Dünyada bir çok sitede kullanılan açık kaynak kodlu yazılım olan WordPress’i tüm kurumsal sitelerde kullanmanızı öneriyoruz.

Site hızını arttırmak için yapılması gerekenlerin başında MySQL sorgularının azaltılması gelmektedir. Birçok önbellek (cache) sistemlerinden birisini kullanarak site hızınızı arttırabilirsiniz.

Her zaman söylediğimiz gibi; SEO çalışması arama motorlarını kandıracak şekilde olmamalı. Temel olarak kullanıcıya yararlı bilgiler içermeli ve sitenize giren kullanıcı sitenizden çıkmamalıdır.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.
2 Yorum
  1. admin

    Ferit Bey merhaba;
    Güvenliğiniz için site adresiniz ve mail adresiniz gizlenmiştir.
    Sitenizin hızı ile ilgili rapor mail adresinize gönderilmiştir.
    İyi çalışmalar.

Yanıt ver