WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

E-ticaret sitelerine özel SEO Çalışması

Butik anlayış ile e-ticaret sitelerinin ihtiyaçlarına özel SEO çalışmaları

E-ticaret ve SEO

Günümüzde çeşitli sebeplerden dolayı her türlü sektör internet platformu üzerine taşınmıştır şeklinde bir ifade kullanmak yanlış olmayacaktır.

Özelikle e-ticaret hacmi bu anlamda çok fazla gelişen bir sektör haline gelmiştir. Daha pratik ve zaman alıcı olmadığından dolayı pek çok kişi internetten alışveriş yapmayı tercih eder.

Bunun için de firmalar bu alanda kendilerini geliştirerek, piyasada söz sahibi olmayı hedeflerler. Birçok firma pastadan büyük dilim alma peşinde olduğu için rekabet ortamı da çok fazla gelişmiştir.

Bunun için de e-ticaret sitelerine SEO çalışmaları konusunda uzman bir firmadan destek almak daha yararlı görünmektedir.

Firmamız da bu yönde bir durumla karşılaşmamak adına bilinçli davranarak sitenin her bir alanının özgün metinlerden oluşması için çalışmalarını titizlikle yürütür.

Uzun Vadede Etkili Çözüm

Firmamızın verdiği hizmette sürece dahil edilen çözümler müşterilerimizin talepleri doğrultusunda en etkili ve uzun süre verimliliği aktif hale getirecek aşamalardan oluşur. SEO uygulamalarımız e-ticaret sitenize daha çok trafik ve dönüşüm kazandırmak için oluşturulur. Sunduğumuz hizmetler ise tamamen kurallara uygun niteliktedir.

 

Yol haritanızı iyi çizin

E-ticaret sitesinin zemini hazırlanırken ilk olarak sektör içerisinde derin bir inceleme yapıyoruz. Bunun ardından da sitenin çalışma sistemi baz alarak bir yol haritası çıkarıyoruz.

E-ticaret sitelerinin SEO çalışmaları çok önemliyken yine Google tarafından dikkat edilen bir sıralama kriteri de göz ardı edilmemelidir.

Örnek vermek gerekirse SSL bu tarz siteler için çok değer kazandırır. Yine anahtar kelime seçimi de doğru bir şekilde analiz edilerek uygulaması yapılır.

Google’dan ziyaretçi kazanmanın en etkili yöntemi kaliteli bir site olduğunuzu arama motoruna kanıtlamaktan geçer. Bunun için de Google’ın ortaya koyduğu kurallara uyulmak zorundadır. Firmamız bu anlamda müşterilerinin beklentilerini karşılayarak, hedeflerine ulaşmaları için destek olur.

Deneyimli Kadro

Eğer SEO çalışmalarınızı daha önce adını duymadığınız ya da bir referansa sahip olmayan adrese yaptırırsanız olumlu bir sonuç alamayacağınız gibi sizin için zaman kaybı da olacaktır. SEO uzmanlarımız tarafından uygulanan kaliteli optimizasyon çalışmaları site dışı bazı uygulamaları da içeriyor. Bunun için de özen ve donanım isteyen bir süreçten meydana gelir.

Hedeflerinize SEO ile ulaşın

E-ticaret sitesinin zemini hazırlanırken ilk olarak sektör içerisinde derin bir inceleme yapıyoruz. Bunun ardından da sitenin çalışma sistemi baz alarak bir yol haritası çıkarıyoruz. E-ticaret sitelerinin SEO çalışmaları çok önemliyken yine Google tarafından dikkat edilen bir sıralama kriteri de göz ardı edilmemelidir. Örnek vermek gerekirse SSL bu tarz siteler için çok değer kazandırır. Yine anahtar kelime seçimi de doğru bir şekilde analiz edilerek uygulaması yapılır.

Site içi SEO uygulamaları yaparken firma olarak özenli davrandığımız konulardan biri de içeriklerin tamamen özgün olmasıdır. Çünkü arama motorları internet üzerinde kopya ve benzer verilerle sürekli bir mücadele içerisindedir. Bunun için de devamlı olarak algoritmalarını yenilemeye devam ediyorlar. Örneğin Google’ın sekiz yıl önce devreye aldığı bir algoritma sayesinde bugün kopya içerik sunan e-ticaret internet sitelerinin performansını büyük oranda kötü etkilenmiştir.

Ticaretinizi arttırın

Eğer bu süreç deneyim sahibi olmayan kişiler tarafından yönetilirse e-ticaret sitesinin arama motoru üzerindeki performansı da olumsuz etkilenecektir. Bunun için de işinin ehli olan donanımlı ve kaliteli hizmetin adresi YesilSEO.com’dan bizlere ulaşabilirsiniz.

Müşteriye ulaşın

Değer katın

Rekabete katılın