WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Site Hızı (Page Speed) Optimizasyonu

Herşey kullanıcı deneyimini maksimize etmek için...

Bursa’da bulunan web sitesi kullanıcıları için site hızlarını artırmak, sitelerine daha fazla ziyaretçi çekmek için tüm dijital destek çalışmalarımızı yapıyoruz. yesilseo.com sitemiz üzerinden hizmetlerimizi görebilir, bizlere ulaşabilirsiniz. Bir web sitesi için yapılan SEO çalışmalarında, mobil uyumluluk ve site hızı optimizasyonu çalışmalarının dikkatli ve özenli yapılması gerekir.

Bu çalışmalar, müşterilerin siteye daha rahat ve hızlı erişimini sağlayacaktır. Bir kullanıcı arama motoruna, site adresini ya da anahtar kelimeyi yazdığında, arama motoru DNS sunucusunda sitenin İp adresini arar ve bulduğu adresteki siteyi size gösterir. Müşteri bunların hızlı gerçekleşmesini istemektedir. Bir sonraki erişimlerinde hızlı açılan siteleri bildiği için o sitelere erişim yapmayı tercih edecektir.

Haritalara kayıt

Hızlı Erişim Yapabilmek

Site hızı çalışmalarımızda, arama motorlarının, web sitesine erişmesi ve site içeriğini en kısa süre sayfaların açılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Web sitenizi ilk defa ziyaret edecek bir kullanıcı, siteye bağlantı hızına göre sitenizi değerlendirecektir. Müşteri gözünde olumlu intiba bırakabilmeniz için sitenizin hızlı açılması gerekir. yesilseo.com ekibi olarak yapacağımız site hızı SEO çalışmalarımız sayesinde, sitenizin yavaşlamasını engelleyen, tüm içerik ve bağlantı problemlerini ortadan kaldırıyor, hızlı erişim yapılmasını sağlıyoruz.

Nasıl Yapılır?

Web sitelerinin hızlı erişimin sağlamak için yaptığımız çalışmalarımızda işlem adımlarımızı belirliyor ve en iyi çalışmaları uyguluyoruz. Öncelikle web sitesinin analizini yapıyor, nasıl geliştirilebileceğini belirliyoruz. Web sitelerinin hem mobil hem de masaüstü optimizasyon çalışmalarını yaparak, ana sayfa ve tüm sayfaların açılış hızlarını maksimum seviyede iyileştiriyoruz. Site hızı testleri yaparak, sayfaların yavaş açılmasına neden olan kaynakları tespit ediyoruz. Elde ettiğimiz sonuçlara göre çalışmalarımız yaparak, site erişim ve sayfa açılış hızlarını artırmış oluyoruz. Bu çalışmalarımız sonunda, sitenize erişim yapan her kullanıcı, tüm sayfalara daha hızlı giriş yapabilecek, sitenizin büyük bir bölümünü inceleyecektir.

Analiz Çalışmaları

Yapılacak olan optimizasyon öncesinde, kullanıcıların hareketleri, sitelerin yapıları ile ilgili tüm analizleri yapıyoruz. İnternet kullanıcılarının yarısından fazlası, erişim yapmak istediği site 3 saniye içerisinde açılmadığında sayfayı terk etmektedir. Mobil kullanıcıların, düşük bağlantı özellikli ağ kullandığını düşünerek, sitelerin nasıl hızlı açılabileceğini hesaplıyoruz. Tüm analizlerimizi yaptıktan sonra, geliştirdiğimiz stratejilerimizi uyguluyor ve sayfaların hızlı açılması için uyguluyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Seo çalışmaları hizmetlerimizde, web sitenizin verimliliği için gerekli olan tüm işlemleri yapıyoruz. rakiplerinizin analizini yapıyor, sizin onların önüne geçmesini sağlıyoruz. Web sitenizin hızını artırarak arama motorlarının sitenize hemen ulaşmasını ve müşteriye göstermesini sağlıyoruz. Sayfaların hızlı açılmasını sağlamak için yaptığımız optimizasyon çalışmalarında, dosya boyutlarını küçültüyor, sıkıştırıyor ve ön belleğe alınmasını sağlıyoruz. Web sitesi sunucuları, sıkıştırma ve ön belleğe alma işlemleri yapmaktadır. Dosyalarınızı sunucuya aktarmadan önce boyutlarında ayarlamalar yapıyoruz. Sunucu önbelleğinde yer alan sayfalara arama motorları tarafından daha hızlı erişim yapılabilmekte ve kullanıcı için hemen açılmasını sağlıyor.