WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Bursa E-mail pazarlaması

Yeşil SEO uzmanlığı ve tecrübesi ile...

Dijital pazarlama araçlarının en etkili olanlarından “Bursa email pazarlaması” çalışmaları orta ve büyük ölçekli firmalar, haber siteleri, blog siteleri ve birçok farklı web sitesi tarafından kullanılması gereken bir pazarlama yöntemidir. Yeşil SEO uzmanlığı ve tecrübesi ile uygun fiyatlar ile email pazarlaması yapabilirsiniz.

En etkili pazarlama araçlarından

Orta ve büyük ölçekli firmalar ya da markalar için dijital pazarlama faaliyetlerinde kullanılması mutlaka gereken E-mail pazarlamasının da birçok teknik ayrıntısı bulunmaktadır. E-mail pazarlamasında dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şunlardır;

Tüm mail programlarında, tüm tarayıcılarda, tüm ekran çözünürlüklerinde sorunsuz gösterilen mail tasarımları

  • Kurumsal bir dille yazılan e-bültenler
  • Yasa sınırlamalarına uygunluk
  • Inbox düşme oranı yüksekliği
  • Mevcut datayı en etkili şekilde kullanmak
  • Zengin içerik
  • Zamanlama ve yıl içi takvime uygunluk
  • Kişiselleştirme
  • Doğrulama
  • Raporlama

gibi kriterlere dikkat etmek gerekir.

Her zaman popüler bir pazarlama aracı olan E-mail pazarlaması ile ilgili güzel bir örnek;

1978 yılında Digital Equipment Corp pazarlama müdürü Gary Thuerk tarafından yapılan ilk e-mail pazarlamasında gönderdiği spam mailler viral hale geldi ve e-mail kampanyası sonucunda şirket 13 milyon dolar değerinde bilgisayar satmayı başardı.

Zamanlama ve planlama

E-mail pazarlaması yaparken uyacağınız en önemli nokta e-mail kampanyalarının zamanlamasına ve yıl içindeki takvimine son derece dikkat etmeniz gerektiğidir. Aynı şekilde oluşturulan e-mail kampanyalarında hedef kitleyi iyi oluşturmak gerekiyor. Örnek olarak firmanın müşterilerine gönderilen dini içerikli bir kutlama mesajı tam ters bir etki yaratabilir. E-mail kampanyalarında kullanılan dil, içerik, tarayıcılara uyumluluk gibi kriterlere uymadan yapılan gönderimler hedef kitle tarafından çok ters algı yaratabilir. Çok detaylı bir konu olan E-mail pazarlamasında profesyonel ve deneyimli bir firma ile çalışmak hayati önem taşımaktadır.

E-mail pazarlamasında Yeşil SEO’nun sloganı;

“Doğru hedefe, doğru içerikleri, doğru zamanlarda ulaştırmak”

E-mail pazarlaması yaparken gönderim yaptığınız listelerin kesinlikle yasal bir dayanağını olması gerekmektedir. Aksi halde son dönemde yürürlüğe giren yasalar doğrultusunda işletmelere çok ağır yaptırımlar uygulanmaktadır.

E-mail pazarlamasının ayrıntılı ve teknik bilgi içeren bir konu olmasından dolayı oluşturulması nispeten zor bir pazarlama çalışmasıdır. Günlük iş yoğunluğunuzdan zaman bulamıyorsanız ve e-mail pazarlamanızı profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafından yapılmasını istiyorsanız iletişim sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Etkili geri dönüşler !

E-mail pazarlaması ile firmanıza ya da markanıza çok ciddi katkılar sağlayan geri dönüşler alabilirsiniz. Dijital pazarlama faaliyetlerinin en önde gelenlerinden birisi olan E-mail ile pazarlama çalışmalarını tüm orta ve büyük ölçekli firmaların kullanması gerekmektedir.

Hedef kitleye ulaşım

Etkili pazarlama

Yüksek dönüşüm