WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
SEO'da Doğru Hedef Kelime Seçimi

SEO’nun belki de en can alıcı noktalarından bir tanesi de doğru anahtar kelime seçimidir. İşletmenizin web sitesinin belirlenen anahtar kelimede yükselmesi için o kelimeye yönelik çalışmalar yapılmalıdır.

Örneğin; Bir alışveriş sitesi için “Alışveriş” kelimesi ile ilgili çalışma yaptığımızı düşünelim. Dış SEO çalışmaları bu kelime ve bu kelime etrafında yoğunlaşsa bile site içeriğiniz anahtar kelime ile uyuşmuyorsa, her ne kadar Site dışı SEO’da başarılı olsanız bile Google ve diğer arama motorlarında daha sonra düşüş yaşanması kaçınılmazdır. Bizim temel SEO çalışma prensibimiz kalıcı SEO‘dur.

İşletmenizin web sitesinin SEO çalışmaları yapılırken anahtar kelime belirleme çok önemlidir. Rekabeti az anahtar kelimeler ile çalışmak her ne kadar mantıklı ise de bazen yoğun rekabetli bir kelime üzerinde de çalışmak gerekebilir. Eldeki bütçe ve imkanlar ile maksimum fayda sağlayacak anahtar kelime çevresinde çalışmak mantıklı olandır.

Web sitenizin doğru anahtar kelime seçimi için bizlere iletişim bölümünden danışabilirsiniz.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.
2 Yorum
  1. admin

   Merhaba Efsun Hanım;
   Anahtar kelimeleri sitenizin genel durumunu analiz ederek belirlemek en sağlıklısıdır. Sitenizin sektörü ile ilgili anahtar kelimeleri seçerken anahtar kelimenin sitenizde karşıladığı sayfayı doğru analiz etmek gerekir ve eğer tam olarak karşılamıyorsa sayfayı anahtar kelimeye göre optimize etmek gerekir.
   İyi çalışmalar.

Yanıt ver