WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Ücretsiz ve Kaliteli DoFollow Backlink Alabileceğiniz Siteler

Ücretsiz ve Kaliteli DoFollow Backlink Alabileceğiniz Siteler 1

Çok önemli not : Bu yazımızda paylaştığımız “Ücretsiz ve Kaliteli DoFollow Backlink Alabileceğiniz Siteler” doğal bir SEO destekleme yöntemi değildir. Lütfen aşağıdaki sitelerden backlink alırken bu uyarımızı dikkate alınız.

SEO çalışmalarının önemli bölümlerinden birisi de “Dış SEO Çalışmaları” dır. Dış SEO çalışmaları profesyonel ve uzman bir kişi tarafından yapılandırılmaz ise sonuçları çok kötü olabilir ve hatta Google tarafından cezalandırılabilir. Dış SEO çalışmalarında siteniz için “Backlink inşaası” çalışmalarında kaliteli sitelerden backlink almanız gerekmektedir. Kaliteli sitelerden doğal görünümlü ve “DoFollow” backlinkler sitenizin sıralamalarında faydalı olabilir.

Nedir Bu DoFollow Backlink ?

DoFollow backlinkler adından da anlaşılacağı üzere Google tarafından takip edilen ve sıralamalarda işleme alınan backlink türleridir. DoFollow backlinklerin tam karşıtı olan NoFollow backlinkleri Google sıralama kriteri olarak değerlendirmeye almaz. Aşağıda Dofollow ve nofollow link kullanımına 2 örnek verilmiştir.

Nofollow link kullanımı örneği

<a href=”https://www.yesilseo.com/” rel=”nofollow”>Bursa SEO</a>

Dofollow link kullanımı örneği

<a href=”https://www.yesilseo.com/” rel=”dofollow”>Bursa SEO</a>

alternatif kullanım ise şu şekildedir. rel=”” etiketi olmadan kullanılan link yapıları da dofollow niteliktedir.

<a href=”https://www.yesilseo.com/”>Bursa SEO</a>

Yüksek kaliteli ve ücretsiz DoFollow backlink alacağınız websiteleri;

Sites.Google.com

medium.com (Dofollow değil, lakin kaliteli bir mecra.)

stumbleupon.com

slashdot.org

diigo.com

about.me

fark.com

livejournal.com

dzone.com

folkd.com

 

Not : Üstteki web sitelerinden alacağınız tüm backlinklerin “özgün/benzersiz” olduğuna dikkat edin. Aksi halde Google tarafından dikkate alınmazlar.

İLGİLİ YAZI :   Sitenizi Yükseltecek Etkisi Kanıtlanmış SEO İpuçları [Dev Yazı]
Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne katkı yapmayı amaçlamaktayım.
78 Yorum
 1. Mrh nasılsın umarım iyisindir Google kendi sitem için araştırma yaparken ilk sayfa ilk sırada bu makaleye denk geldim sonuna kadar okudum bir daha okudum ciddi anlamda gerçekten özenerek yazılmış çok doğru bilgiler bilmiyorum kaç kişi yazıyor ama emek veren kişilere çok tşk ederim başarının devamını temenni ederim saygılarımla selamlıyorum http://www.kumas.org

   1. Merhaba sonunda işey yarar bir makale kesfedebildiğim için çok mutluyum değerli bilgileriniz için teşekkür ederim bu konularda yeniyim bolca araştırma yapıyorum çok başarılı bir makale olmuş teşekkürler

 2. Hocam teşekkur ederim güzel paylaşım da medium.com’u do-follow link verenler listesine koymussunuz. Tamam anlıyorum kaliteli backlink ama do-follow degil. Düzeltilmesi gereken bir nokta. Medium backlinkleri “nofollow”dur arada ciddi fark var siz daha iyi biliyorsunuz. Saygılar

 3. Üstadım selamlar.
  Google sites ile backlink almayı düşünüyorum. Blog açtıktan hemen sonra link vemermemin zararı var mı? Malum 2016 sonrasında paravan siteler artık yüksek riskli olarak kabul ediliyor.

  1. Merhabalar;
   Herhangi bir zararı olmaz lakin dofollow/nofollow oranının doğal olmasına özen gösterin.
   Paravan siteler konusunda haklısınız, günümüzde pek tercih edilen bir SEO çalışması değil.

Yanıt ver