WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Lokal SEO, Bölgesel SEO Çalışmaları

Yeşil SEO uzmanlığı ve deneyimi ile Bölgesel SEO

Bölgesel SEO

Yerel SEO, Bölgesel SEO ya da lokal SEO olarak adlandırılan bu SEO çalışması genellikle ürün ve hizmetlerini belli bir bölgede, belli bir şehirde, belli bir ilçede tanıtmak ve pazarlama amacında olan websiteleri için uygulanır.

Pastahane, Restaurant, Yemek Hizmetleri, Hastane, Fizik tedavi merkezleri gibi birçok yerel hizmet sunan firma için lokal SEO çok önemlidir. Özellikle Google haritalar (Google Maps) ve Google işletmeler (Google My Business) araçları etkin bir biçimde kullanılmalıdır.

Yerel SEO çalışmaları elbette bunlarla sınırlı değil, genel SEO teknikleri haricinde birçok farklı çalışma da yerel SEO çalışmalarında kullanılabilir. Yapılan SEO çalışmaları doğrultusunda bir firma ilgili anahtar kelimede bölgesel aramalarda sıralama yer alırken global aramalarda sonuçlarda çıkmayabilir.

İşletmelere faydaları

Bölgesel (Yerel, Lokal) SEO çalışmalarında ilgili anahtar kelime ile zirve çalışmaları yaparken sosyal medya çalışmalarına ayrı bir önem verilmelidir. Sosyal medyadaki sayfanızdaki kitleniz kesinlikle hedef kitlenizin bir yansıması olmalıdır. Sosyal medya paylaşımları ile hedef kitlenize daha iyi ulaşabilirsiniz. Bölgesel SEO’nun işletmelere faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • Çok daha alakalı bir hedef kitleye ulaşmış olacak
  • Hedeflediğiniz bölgede bilinirliğiniz artacak
  • Zaman kısalacak, başarı ihtimali artacak
  • Sitenize daha alakalı ziyaretçiler gelecek
  • SEO masraflarınız azalacak

Bölgesel (yerel, lokal) SEO'nun lideri Yeşil SEO

Yeşil SEO’nun 18 yıllık sektör tecrübesi ile bölgesel aramalarda anahtar kelimenizde zirvede yer almak istiyorsanız profesyonel ekibimiz ile iletişime geçin. Bölgesel seo çalışmalarımız ile hedef kitlenize çok az maliyet, zaman ve çaba ile ulaşmış olacaksınız.

Bölgesel (yerel, lokal) SEO, normal SEO çalışmalarından farklıdır ve profesyonel ve deneyimli bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Yeşil SEO’daki yerel SEO uzmanları SEO sorunlarınızın çözümleri için var gücüyle çalışmakta.

Daha alakalı hedef kitle

Yeşil SEO uzmanlığı ile websitenizdeki anahtar kelimelerde bölgesel aramalarda zirvede yer almak istiyorsanız iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Tam alakalı kitleye ulaşım

Daha az maliyet

Daha az çaba ve zaman