WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
Sitenin Yayın Devamlılığı ve Teknik Destek

Site içi SEO’da olmazsa olmazlardan bir tanesi de web sitesinin yayınının devamlılığıdır. Sürekli olarak belirli aralıklarla erişime kapalı olan web sitelerinin Google ve diğer arama motorlarında hedeflenen yerde olması beklenemez.

Web sitenizin yayınının sürekli olması için başlıca gereken iyi bir sunucu ve iyi bir bağlantı hızıdır. Türkiye’de işini çok iyi yapan hosting firmaları bulunmaktadır. Sitenizin trafiği ve diğer etkenler dikkate alınarak uygun lokasyonda ve uygun donanımda sunucular seçilmelidir. Genel olarak sadece Türkçe yayın yapan siteler için Türkiye lokasyon sunucuları öneriyoruz.

Sitenizin hızını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi de ping süreleridir. Türkçe yayın yapan bir web siteniz var ise ve hedef kitleniz Türkiye ise Türkiye lokasyon bir barındırma çözümünü seçmelisiniz.

Günün değişik saatlerinde farklı trafik alan web siteleri için güçlü sunucuları seçmenizde fayda var. SEO’da web sitesinin yayın yaptığı lokasyon son derece önemlidir.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.
2 Yorum
    1. admin

      Kemal Bey merhaba;
      Hosting firması olarak size direkt olarak bir firma veya lokasyon tavsiye edemeyeceğim. Hosting lokasyonu ya da firması tamamen sizin ihtiyaçlarınıza yönelik seçilmelidir. Türk ziyaretçileri hedefliyorsanız Türkiye lokasyon sunucuları tercih etmelisiniz. Ayrıca paylaşımlı hostingleri önermiyorum. Kurumsal bir siteniz var ise; paylaşımsız sunucularda barındırmanızı öneririm.

Yanıt ver