WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Kaliteli İçerik Olmadan Site İyi Yerlere Gelebilir Mi ?

Webmaster yöneticileri ile yakından ilişkisi olan Google mühendislerinden John Mueller yaptığı son açıklamada “Teknik anlamda iyi fakat içerik olarak yetersiz siteler sıralamalarda yer alabilir mi ?” sorusunun yanıtını verdi. John Mueller ‘in kim olduğunu bilmiyorsanız bu bağlantıyı tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

John Mueller ‘in klasikleşen Hangout son toplantısında yine webmaster yöneticilerinin sorularını yanıtladı. John Mueller ‘e yöneltilen en dikkat çekici soru ise şu oldu;

Web sitemizin Google Search Console üzerindeki HTML Geliştirmeleri bölümünde hiç bir hatası yok, Mobil uyumluluğu son derece güzel, UX (Kullanıcı Deneyimi) performansımızda hiç bir sorun yok. İçerik olmadan ya da içerikler yetersiz olduğunda sıralamada iyi bir yer edinmek mümkün müdür ?

John Mueller ‘in bu güzel soru karşısında verdiği yanıt ise şu şekilde;

Sitelerimizin teknik gereksinimlerini karşılamaya çalışırken esas önemli olan yani büyük resmi unutmamamız gerekiyor. Google arama motoru, teknik yeterlilikleri yerine getiriyor diye bir siteyi sıralamalarda yükseltmez. Google tarafından ödüllendirilmesi için bir sitenin içerik olarak ta ilgili anahtar kelimeyi tam anlamıyla karşılayan web sayfaları görmek ister. Teknik detayların iyi bir şekilde halledilmesi elbette ki Google için iyidir fakat site içeriklerinin de kullanıcıların işine yaraması ve aradığını tam olarak bulması gerekmektedir.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.

Yanıt ver