WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Google Search Console Rich Snippets Test Aracı Artık Kullanımda

Google Search Console Rich Snippets Test Aracı Artık Kullanımda 2

Google Rich Snippets (Google Zengin Sonuçlar) 2017 yılında Google ‘ın Webmaster Tools aracının Search Console ‘a taşınmasıyla beraber gelen yenilikçi araçlarından birisi oldu. Yapısal Veri Test Aracı da denilen bu araç yeni versiyonu ile çok farklı ve zengin özellikleri olan bir araç haline geldi. Yeni gelen özellik ile beraber artık anlık olarak kodlar üzerinde değişiklik yapabilir ve verdiği sonuçları analiz edebiliyoruz.

Kaçıncı Sırada Kaç Tıklama Alırım

Google yaptığı güncelleme ile yapısal veri test aracını kullanıma soktu ve webmaster yöneticilerine “Chrome Geliştirici Zirvesi” (Chrome Developer Summit) bu konu ile ilgili geçtiğimiz haftalarda bir duyuru yaptı.

Rich Snippets ‘lar Nedir ?

Google Rich Snippets (Google Zengin Sonuçlar) arama yapan kullanıcılara ve arama motoru örümceklerine site hiyerarşisi hakkında bilgi veren, standart arama sonuçlarının ötesine geçen sonuçlardır. Bu zengin sonuçlar arasında “karusel“, “görsel“, “yıldız“, “yorumlar” içermektedir.

Rich Snippets ‘lar Nasıl Çalışır ?

Yapısal Veri Test Aracını kullanarak sol taraftaki kod bölümünde değişiklikler yapabilir ve “URL’yi Test Et” butonuna tıkladıktan sonra anlık olarak sol bölümde sonuçları görebilirsiniz. Özellikle wordpress gibi içerik yönetim sistemlerinde hazır olarak bulunan eklentiler ile bunları yapmanız mümkün. Yapısal Veri Test Aracı özel yazılım olarak tabir edilen yazılımlar için kullanılmaktadır.

 

 

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.

Yanıt ver