WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Google, Backlinklerin Olumlu-Olumsuz Olduğunu Ayırt Edemiyor

Google’ın kullanıcılar ve web yöneticileri ile en çok haşır neşir olan isimlerinden birisi olan Danny Sullivan ‘ın yaptığı son açıklamada herhangi bir yerdeki sitenin backlinkinin olumlu ya da olumsuz olduğunu anlayamadığını ifade etti. Yani sizin websiteniz hakkında bir şikayet olsa bile Google bu durumu sıralama algoritmalarına dahil etmiyor. Bir diğer deyişle olumsuz yorumlar sizin sıralamanızı etkilemiyor.

Sıralama Faktörleri Arasında Duygular Yok

Google ‘ın sözcülerinden Danny Sullivan, bir kullanıcının Twitter’da sorduğu bir soruya şu şekilde cevap verdi.

Kullanıcı : “Google’ın teknolojisini göz önüne aldığımızda backlinklerin ne şekilde yayınlandığını ayırt edebilecek teknolojide. Bu sıralama faktörünü nasıl kullanıyorsunuz ?

Danny Sullivan ‘ın gelen soruya verdiği cevap son derece açık; Backlinklerin olumlu ya da olumsuz olmasının Google sıralama faktörü olamayacağını ve bununla ilgili bir algoritmalarının bulunmadığını belirtti.

Örnek vermek gerekirse; Bir web sitesinin birçok haber sitesinde yer kötü bir şekilde yer alması Google sıralamalarına negatif olarak yansımayacaktır. Aksine gelen backlinkler “kötü bahsedilen” web sitesinin sıralamasına olumlu bir şekilde yansıyacaktır.

Google ‘ın teknolojisi bu düzeydeyken “olumlu-olumsuz” backlinkleri tanımaması sizce ne derece doğru ?

Web sitenizin arama motorlarındaki sıralama pozisyonlarını iyileştirmek istiyorsanız lider Bursa SEO ajansı olan Yeşil SEO’nun iletişim sayfasından bizlere soru sorabilirsiniz.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.

Yanıt ver