WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Webmasterların, site yöneticilerin, editörlerin ve yazarların en büyük hatalarından birisi de paylaşılmaya ve link verilmeye müsait içerik üretilememesidir. Hepimiz biliyoruz ki, günümüzde bir pazarlama aracı olan içerikle pazarlama (content marketing) gün geçtikçe önem kazanıyor ve hedef kitlemizdeki ziyaretçileri sitemize çekmek için oldukça güçlü bir araç haline geliyor. Hedef kitlemizi kazanmak için ürettiğimiz içeriklerin diğer siteler tarafından referans olarak kullanılamaması ve link verilememesi en büyük problemlerden bir tanesidir.

Google sıralama sonuçlarına direkt etki eden kaliteli içerik paylaşımlarımızı çok büyük bir dikkatle ve iyi analiz yapılarak paylaşılmasını öneriyoruz.

Değersiz İçerik Üretmek

Google arama motorundaki sıralamamıza etki eden faktörlerin en önemlilerinden birisi de diğer sitelerin bizim sitemizi önermesidir. Bu da ancak kaliteli içerik üretmek ile mümkündür.  SEO ajansı ve SEO uzmanı ile bu tür referansları ve backlinkleri sitelerimize sağlayabiliriz ama daha doğal olanı da ürettiğimiz içeriklerin manuel olarak başka siteler ve başka kişiler tarafından paylaşılmasıdır. Sitemize bu etkiyi yaratmak için misafir yazarlara yazılar yazdırıp yayınlamak, farklı platformlarda yazılarımızı paylaşmak ve özellikle sosyal medya kanallarındaki fenomen kişilere paylaşımlar yaptırabiliriz.

Sitemize doğal Backlink almanın en sağlıklı yolu; kaliteli içerikler üretmektir. Bu konuda bir tartışma olmamalıdır.

Paylaşılmaya ve referans gösterilmeye uygun içerik paylaşmak için artık günümüzde “özgün içerik” paylaşmak yetmiyor. İçeriklerimizin diğer sitelerde bulunmaması gerekiyor. Bu tür içeriklere “uniqie content” yani “benzersiz içerik” diyoruz. Benzersiz içerikler oluşturmak için ise farklı içerik şekillerinden faydalanabilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse, “kaynak sayfaları”, “infografik içerikler” gibi içerikleri örnek verebiliriz.

Manuel olarak sitemize bağlantı almak yerine bu işlem için harcadığınız zamanı kaliteli içerikler oluşturmaya harcayabilirsiniz. Emin olun uzun dönemde çok daha karlı çıkacaksınız.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.

Yanıt ver