WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

SEO’ya Hala Yatırım Yapmanız için 3 Sebep

Arama motoru optimizasyonu (SEO), yeni ve uzun zamandır piyasadaki yatırımcıların kafasında karışıklığa sebep olmaya devam ediyor. Bu karışıklık, SEO hakkındaki bilgi eksikliğinden kaynaklanmıyor. Aksine, kafaları karıştıran, SEO hakkında çok fazla -ki maalesef büyük çoğunluğu yanlış- bilginin internette dolaşması. İşin daha kötüsü, bu karışıklık artık SEO’ya yatırım yapmanın ölü bir yatırım olduğu kanısını uyandırıyor oluşu. İşte SEO hakkında dolanan en yanlış bilgi de bu.

 

Yeni yatırımcıların daha az para harcamak uğruna SEO adına hatalı adım atmaları daha muhtemel. Özellikle SEO işlemlerinin fiziksel bir karşılığı ve hemen geri dönüşü olmaması, dolandırıcıların internet dünyasına yeni adım atan insanları kandırması işten bile değil.

Bu tip olumsuzluklara karşın SEO, web dünyasında hala önemli bir yere sahip. Hatta günümüz dünyasında pazarlama ve iş dünyasının temel öğelerinden biri olmaya da devam ediyor. İnternet üzerinden ne iş yapıyorsanız yapın, SEO’nun sizin için önemini 3 maddede anlatıyoruz:

Arama Motorları Her Gün Daha Önemli Hale Geliyor

İster e-ticaret firması, ister yeni bir teknoloji firması isterseniz de bir spa merkezi olun, insanlar sizden hizmet almadan önce ilk yapacakları şey muhtemelen Google’dan sizi aramak olacaktır. İyi yorumlara sahip olmanız bir artı olsa da, Google’da arandığınızda hizmetleriniz hakkında detaylıca bilgi Google’da çıkmadıkça internet üzerinde başarılı sayılmazsınız.

 

Organik aramalarla sitenize erişilmesi oldukça önemlidir. Tecrübeye dayanan iyi bir SEO stratejisi ile organik aramalarla sitenize erişim oldukça artacak ve size birçok iş potansiyeli getirecektir. SEO’ya yapacağınız yatırım yapmanız rakiplerinizden bir adım öne çıkmak ve internet üzerinde başarılı bir iş potansiyeli oluşturmak için önemlidir. SEO’ya yapacağınız yatırım hemen geri dönüş sağlamasa da uzun vadede size en çok faydası olan yatırımlarınızdan biri olacaktır.

SEO’ya Yapılan Yatırım Verimli Bir Yatırımdır

Çoğu yatırıma göre SEO’daki geri dönüş oranı oldukça yüksektir. Evet, SEO yatırımının etkisini göstermesi biraz zaman alır ancak başlangıçta oluşan SEO maliyeti kendini zaman içinde amorti edecek ve size kar getirmeye devam edecektir.

Organik arama trafiği, daha fazla bilinirlik ve oluşan marka imajı SEO’nun diğer avantajlarından. Ve SEO ile ilgili en güzel detay ise, siz yatırım yapmaya devam ettikçe etkisini artarak göstermeye devam etmesidir.

Değişime Ayak Uydurmak Önemlidir.

SEO artık işe yaramıyor, SEO öldü” gibi düşüncelerin sebeplerinden biri de Google başta olmak üzere arama motorlarının ve internet kullanıcı kitlesinin sürekli bir değişim içinde olmasıdır. Bu değişime ayak uydurmadan aynı yöntemlerle devam etmek bir süre sonra yaptığınız işlemlerin etkisini kaybetmesine sebep olacaktır. SEO, tecrübeli bir ekip tarafından günün teknolojisi ve trendlerine ayak uydurarak yapıldığı sürece etkisini göstermeye devam edecektir.

12 yıllık sektör tecrübemiz ile verdiğimiz Bursa SEO hizmetinden siz de yararlanmak ya da bilgi almak isterseniz iletişim bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.

Yanıt ver