WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Yoast SEO Description Görünmeme Sorunu

Yoast SEO eklentisini dünya üzerinde 5 milyondan fazla indirilmiş durumda ve milyonlarca site tarafından kullanılmakta. Yoast SEO‘nun son güncellemeleri ile ile birlikte sitelerin başta “Tekil Yazılar” ve “Sayfalar” olmak üzere birçok yerinde “meta description” boş olarak gelmekte ya da hiç gözükmemekte. Bu yazımızda Yoast SEO description gözükmeme sorununu ve çözümünü anlatacağız. Her yazı veya sayfa için manuel olarak “meta açıklama” alanını girmek istemiyorsanız ya da siteniz çok dinamik bir site ve binlerce alt safyanız var ise bu yöntem tam size göre !

Sorunu nasıl anlayabiliriz ?

Aşağıdaki görselde görüldüğü üzere “meta description” alanında bir uyarı çıkmakta ve sorunun düzeltilmesi ile ilgili hiçbir açıklama yer almamakta. Bu uyarı sadece wp-admin girişi yaptığınızda gözüken bir uyarıdır. Sitenize giriş yapmadığınızda bu uyarı gözükmeyecektir.

<!– Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [SEO – Search Appearance] menu and set up a template. –>

[Resmi büyütmek için üzerine tıklayın]

SEO açısından ne tür sorunlara yer açar ?

2019 yılı itibariyle sıralama kriterleri açısından hala çok önemli bir yere sahip olan “meta description” alanını her benzersiz sayfamızda kullanmamız gerekmektedir. Eğer bunu yapmazsak “eksik meta açıklamalar” uyarısı alırız. Harika bir içerik oluşturduğumuzda bile eğer meta açıklaması sayfada yok ise, Google sıralamalarında istediğimiz konumda yer alamayabiliriz.

Yoast SEO meta açıklama sorununu nasıl çözeriz ?

Yoast SEO description gözükmeme sorununu gidermek çok basit, Dilerseniz adım adım sorunu nasıl çözeceğimizi anlatalım;

WordPress sitenizde panelinize giriş yaptıktan sonra sol menüden “Yoast SEO” paneline, ardından “Search Appearance” (Arama Görünümü) bölümüne giriş yaptıktan sonra tüm meta description alanlarına aşağıdaki kodu yazmanız yeterlidir.

Not : Üst sekmelerde tüm alanlardaki meta description alanlarını doldurmanızı öneriyoruz.

 

 

%Alıntı

Not : Manuel olarak giriş yaptığınız meta description alanlarını etkilemez.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.
1 Yorum

Yanıt ver