WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

SEO Açısından Subdomain mi Daha Avantajlı Yoksa Klasör Mü ?

Mevcut sitemiz ihtiyaçlarımıza cevap vermediğinde ya da aynı domain üzerinde farklı sistemlere ihtayaç duyduğumuzda “SEO açısından Subdomain mi kullanmak daha avantajlı yoksa dizin mi kullanmak daha avantajlı ?“sorusu aklımıza geliyor. Google üzerinden araştırdığımızda ise bu konu hakkında çok farklı fikirlerle karşılaşıyoruz. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ve SEO ile ilgili birçok soruya yanıt veren Google çalışanlarından John Mueller son olarak bu soruya yanıt verdi.

SEO Açısından Subdomain Mi Kullanmak Daha Avantajlı Yoksa Alt Klasör Mü ?

Yaptığı açıklamalar ile SEO ile uğraşanların kafasındaki birçok soruya yanıt veren John Mueller bu sefer “Subdomain mi yoksa klasör mü ?” sorusuna yanıt verdi. John Mueller’in yaptığı açıklamaya göre bir proje için subdomain.yesilseo.com mu yoksa yesilseo.com/klasor kullanımı arasındaki herhangi bir fark olmadığını ve Google örümceklerinin taramada ayırt etmeden taradığını ve Google sıralama algoritmalarında her iki duruma da eşit şekilde davranıldığını söyledi. Her iki durumu savunan fanatikler olduğu halde John Mueller bu konu hakkında son noktayı koymuş oldu.

Açıklamanın Devamı Da Var 🙂

John Mueller, yaptığı açıklamanın devamında ise; daha düzgün bir yapı oluşturmak istiyorsanız subdomain kullanmanız yararınıza olacaktır diyor. Klasör kullanımını ise zaman problemi yaşayan kişilerin kullanabileceğini söyledi.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.

Yanıt ver