WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Mutlaka Takip Etmeniz Gereken SEO Blogları #5

SEO bilgilerinizin güncel kalması ve yeni şeyler öğrenmek SEO sektöründe çalışma yapanlar için olmazsa olmazlardandır. Çeşitli bloglar ve mecralardan SEO sektörü hakkında yeni çıkan haberleri ve güncellemeleri takip edebilirsiniz. Bu şekilde bilgilerinizin hep taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Unutmamalıyız ki en başarılı SEO uzmanları sürekli olarak sektörle ilgili makale ve haber okuyan, podcast dinleyen ve video izleyen kişilerden çıkmaktadır. İnternet üzerinden SEO ile ilgili herhangi bir bilgi için kaynak sıkıntısı yaşamasanız da bazı bloglar ve siteler bir adım öne çıkmaktadır.

Not : Unutulmamalıdır ki, her sektörde olduğu gibi SEO hakkında internetteki bilgilerin tamamı doğru değildir. Mümkünse araştırma yaptığınız konu ile ilgili birden fazla kaynaktan doğrulama yaparsanız sizler için daha iyi olacaktır.

SEO hakkında içeriklerin ve haberlerin paylaşıldığı blog ve mecraları sizler de takip listenize alabilirsiniz.

1 – Google Webmaster Central Blog

https://developers.google.com/search/blog

Kuşkusuz en güvenilir bilgilerin yer aldığı Google’ın blogu. Bu blogda Google’ın yeniliklerini, algoritma güncellemelerini ve web yöneticilerine tavsiyelerin olduğu yazıları takip edebilirsiniz.

2 – Search Engine Journal

https://www.searchenginejournal.com/

SEO haberleri konusunda dünyanın en iyisidir. Ayrıca SEO uzmanları tarafından hazırlanan sektörel analizler, görüşler ve klavuzları bu sitede bulabilirsiniz. Sidenin ana hedef konusu SEO olmasına rağmen online reklamcılık, sosyal medya ve içerik pazarlaması ile ilgili yazıları da bulabilirsiniz.

3 – LinkedIn

https://www.linkedin.com/

LinkedIn’de SEO uzmanları ile bağlantı kurabilir ve #SEO vs. hashtag’leri takip edebilirsiniz. LinkedIn, SEO haberlerini ve SEO uzmanlarının blog yazılarını takip edebilmeniz için çok önemli bir mecra.

4 – Search Engine Land

https://searchengineland.com/

Search Engine Land, Search Engine Journal’den sonra dünyanın en iyi 2. SEO blogudur. Kurucusu SEO dünyasının etkili isimlerinden Danny Sullivan‘dır.

5 – YouTube

https://www.youtube.com/

YouTube.com üzerinde #SEO hastag’ini takibe alabilir ve düzenli olarak SEO ile ilgili videoları ve hangout’ları takip edebilirsiniz.

6 – Search Engine Roundtable

https://www.seroundtable.com/

SEO sektöründeki en son etkinliklere, haber ve analizlere bu siteden ulaşabilirsiniz.

7 – The Moz Blog

https://moz.com/blog

3. parti SEO yazılımlarının en iyilerinden birisi olan Moz şirketinin blogunda SEO, sosyal medya ev içerik pazarlaması konusunda üretilmiş blog yazılarına ulaşabilirsiniz.

8 – Semrush Blog

https://www.semrush.com/blog/

3. Parti SEO yazılımlarının en başarılı olanlarından Semrush’un blogunu da takibe alabilirsiniz.

9 – Yoast Blog

https://yoast.com/seo-blog/

Popüler ve başarılı bir WordPress SEO eklentisi olan Yoast’ın blogunu takip edebilirsiniz.

10 – Neil Patel

https://neilpatel.com/blog/

SEO dünyasında oldukça popüler olan bir SEO uzmanı olan Neil Patel’in blogunu takip edebilirsiniz.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.

Yanıt ver