WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

LinkedIn, İlgi Alanına Dayalı Reklamcılığı Devreye Sokuyor

LinkedIn‘den yapılan açıklama ve sonrasında gelen güncelleme ile artık “ilgi alanına dayalı” reklamcılık devreye giriyor. Resmi duyuru şu şekilde;

“… Linkedin sponsorlu içeriklerde ilgi alanına dayalı filtreleme özelliğini birçok kullanıcımızdan yoğun istek üzerine faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Yaptığımız yeni güncelleme ile artık seçilen ilgi alanlarına ilgi duyan kullanıcılar veya profesyonellikleri bu doğrultuda olan kullanıcılara ulaşmanızı sağlıyor. Sponsorlu gönderilere eklenen yeni özellikler ile artık hedef kitlenize daha iyi bir şekilde ulaşabilecek ve işinizi büyütebileceksiniz.”

Bursa LinkedIn Reklamları Danışmanlığı

LinkedIn ‘e yeni gelen güncelleme ile artık reklamverenler 200 ‘den fazla ilgi alanına göre belirleyebilecekler. Bu ilgi alanları arasından örnek vermek gerekirse; “müşteri deneyimi, SEO, pazarlama, küresel ekonomi, yapay zeka ve dijital pazarlama” örneklerini verebiliriz.

Bursa Medya Planlama ve Satın Alma

 

LinkedIn ‘den yapılan açıklamada Kampanya yöneticisine gelen yeni özelliklerin şu şekilde faydaları olacak;

  • Alakalı reklam : Marka reklamlarınızı ilgi alanlarına göre daraltarak daha alakalı reklamlar oluşturun, hedef kitlenizi daraltın ve marka algısını güçlendirin.
  • Hesap hedefi : Oluşturduğunuz kampanyaları ilgi alanlarına göre ve aynı zamanda hesap hedefleme yapılacak şekilde yapabilirsiniz.

LinkedIn yaptığı son güncellemeyi daha önceden belirli kullanıcılarda test etmişti. Bu test sonucunda yapılan ilgi alanına dayalı reklamlarda %25 gibi bir artışın olduğu açıklandı. LinkedIn ‘in yaptığı son güncelleme şu an beta aşamasında ve sadece belli kullanıcılara açılmış durumda. Yakın zamanda tüm kullanıcıların hizmetine açılacak.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.
2 Yorum

Yanıt ver