WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Arama sonuçlarında artık daha fazla görsel gözükmeye başladı

Google’ın arama sonuçlarını takip eden birden fazla araç son dönemlerde arama sonuçlarında daha fazla görsel gözüktüğünü bildirdi. Google’ın bu küçük güncellemesi özellikle semantik arama algoritması ile ilgili olduğunu gösteriyor. Normal şartlar altında Google’ın arama sonuçlarındaki görsel kutusu, ilgili arama teriminin görsel sonuçlarının 3’te 1’lik sonuçlarını gösteriyordu. SEOClarity şirketinin yayınladığı son rapor ile bu durum hala geçerli.

Google görsel kutusu nedir ?

Semantik arama sonuçları ile beraber eğer kişinin amacı görsel görmek ise Google arama sonuçlarında Google görseller sonuçlarının 1/3 ‘lük bir kısmını gösteriyor.

 

Yukarıda örnek olarak “beyaz yatak odası takımı” için Google sonuçlarının görseli yer almaktadır. Görüyorsunuz ki normal sonuçlar gibi değil, direkt olarak Google görsel sonuçlarını gösteriyor.

Yakın zamanda bu şekilde sonuçları daha fazla görmeye başlayacağız. Buna önlem olarak özellikle resim optimizasyonunuzu iyi bir şekilde yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.

Yanıt ver