WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40
WhatsApp 0533 474 22 40
Email: bilgi@yesilseo.com Tel: 0533 474 22 40

Profesyonel SEO Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

Kurumsal veya bireysel bir websiteniz var ise daha fazla müşteriye ulaşmak, anahtar kelimelerde üst sıralara tırmanmak için SEO çalışmalarının ne kadar gerekli olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer profesyonel bir SEO çalışması istiyorsanız çalıştığınız firmanın da profesyonel olması gereklidir. Çalışmalarınız için “profesyonel bir SEO ajansı ile çalışmak için nelere dikkat edilmesi gerekir” bu yazımızda beraber inceleyelim.

Firmaların kendi bünyelerinde SEO uzmanı istihdam etmesi çoğu durumda mümkün olmamaktadır. Böyle durumlarda dışarıdan alacağınız SEO hizmeti hem daha az maliyetle hem de profesyonelce yapılabilir.

SEO Çalışmalarında Ajanslar ile Çalışırsanız Kazanacaklarınız

 • Tamamıyla uzman kişiler tarafından, sitenize özel butik SEO çalışmaları uygulanır. Bu şekilde yanlış hareketlerden mümkün olduğunca kaçınmış olursunuz.
 • SEO çalışmalarına ayıracağınız bütçe olabildiğince azalacaktır.
 • Uzman kişiler tarafından yürütüldüğü için Google algoritma değişikliklerine karşı en hızlı şekilde müdahale edilmesi söz konusudur.
 • Ajansın uzmanlık alanı olduğu birçok konudan da yararlanabilirsiniz. Bu konuların başında dijital pazarlama ipuçları yer almaktadır. Bakınız => Bursa dijital pazarlama
 • Aylık olarak sunulan raporlar sonrasında sitenizin yükselişini zahmetsizce görebilirsiniz.
 • Değişen pazarlama yöntemleri ve kurumsal ciro artışı için sürekli olarak danışmanlık desteği.

 

Profesyonel Bir SEO Ajansı Nasıl Seçilir ?

Kurumsal ya da bireysel websiteniz için profesyonel bir SEO ajansı seçmek en zorlu ve en dikkat isteyen süreçlerden birisidir. SEO dünyasına tam hakim olmayan, sadece SEO hizmeti vermek için alelade çalışmalar yapan ajanslar sizleri geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlara götürecektir. Bu şekilde yaptığınız onca yatırım bir anda çöpe gidecektir.

Peki, İyi ve Profesyonel Bir SEO Ajansı Seçtiğimizi Nasıl Anlarız ?

 1. Referanslar önemlidir => Çalışacağınız ajansların daha önceki çalışmaları ve çalıştığı firmalar çok önemlidir. Profesyonel bir SEO seçerken referansları iyi analiz edip çalışılması gerekmektedir. Referanslarımız için tıklayınız.
 2. Daha önce yapılan örnek çalışmalar => Siteniz ile ilgili çalışma yapacak  SEO ajansından yapılacak çalışmalar ile önden bilgi almanız çok ama çok önemlidir. Bu şekilde SEO alanında profesyonel ve uzman olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu anlamda SEO Uzmanının sitenize özel, butik SEO çözümleri sunduğundan emin olunuz.
 3. Raporlamalar => Siteniz üzerinde yapılan çalışmaların raporlamaları çok önemlidir. Hedeflediğiniz anahtar kelimelerin sıralama durumları ve ziyaretçi artışları ile ilgili anlaşılabilir ve yalın raporlama yapan SEO ajansları ile çalışmaya özen gösteriniz.

 

Profesyonel Bir SEO Ajansının En Belirgin Özellikleri

 • Ek iş değil, tek iş olarak SEO çalışmaları yapması gerekmektedir.
 • Google algoritmalarını günlük olarak takip etmeli, profesyonel SEO araçlarını etkin bir biçimde kullanmalıdır.
 • SEO çalışmalarına başlamadan önce detaylı olarak analiz yapıp bu analiz sonuçlarına göre çalışmalarını planlamalıdır.
 • SEO yapılacak siteye uygun anahtar kelimeler belirlemelidir ya da belirlenen anahtar kelimeleri tam karşılayan sayfalar oluşturmalıdır.
 • Sitenin durumunu, anahtar kelimelerin durumunu ve ziyaretçi trafiğini günlük olarak takip etmelidir.
 • Rekabet durumlarını, rakip analizlerini profesyonelce yapmalı ve buna uygun çalışmalar yürütmelidir.

Bursa’nın lider Bursa SEO uzmanı olarak uzun yıllardan bu yana yaptığımız başarılı çalışmalarımız hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar hakkında

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak internet teknolojileri ve SEO alanlarında çalışmalar yürütüyorum. Oluşturduğum içeriklerim ile SEO sektörüne ve sizlerin SEO çalışmalarına katkı yapmayı amaçlamaktayım.

Yanıt ver